1000’İN ÜZERİNDE HİDROLİK MAKRO: EPLAN FLUİD

Sıvı ve elektrik mühendisliğine yönelik ortak bir kontrol teknolojisi dokümantasyonunun faydaları herkesçe mâlum. Hidroliklere baktığımızda daha fazla potansiyelin ortaya çıktığını görüyoruz. Eplan Fluid 2.0 başından itibaren kullanıcılara 1000’in üzerinde hidrolik makro içeren kapsamlı bir “sıvı veri paketi” sundu. CAE fonksiyonelliği ile yeni makroların kombinasyonu özellikle makine mühendisliğinde hidrolik tasarımcılarına üstün avantajlar sağlıyor. Bu kombinasyon mevcut standartlar doğrultusunda yüksek bir grafik dokümantasyonu standardına ve alt plakalar, hidrolik güç üniteleri, sandviç düzenlemeler ve daha fazlası için modüler bir sisteme sahip. Hidrolik şematiğinde ne tür teknik verilerin yer alması gerekir? Hangi basınçta anahtar ayarları gerekiyor ve bunlar şematikte en iyi şekilde nasıl temsil ediliyor? Eplan Fluid basınç anahtarları ve ilgili veri tabloları gibi makroların kombinasyonu aracılığıyla yüksek kaliteli dokümantasyon için ideal bir çözüm sunuyor. Hidrolik için geliştirilen yeni ve kapsamlı ana veri paketi sıvı ve mekanik tasarım arasındaki boşluğu kapatıyor. Eplan Fluid içindeki 1000’in üzerinde yeni hidrolik makro disiplinlerarası dokümantasyonu hızlandırıp basitleştiriyor.

Perspektif: döndürme ve yansıtma Yeni makroların tümü sıvı elemanlarının akıllı döndürülmesi ve yansıtılması için tasarlandı; bu fonksiyon Eplan Fluid’in bir sonraki sürümünde olacak. Süreç Hakkında: Şematikte genellikle silindirlerin ters yönlerde hareket ettiğini ve buna bağlı olarak kontrol edildiklerini göstermek gerekir. İdeal olan, kullanıcının yalnızca anahtarın yarısını tasarlamak zorunda kalması ve dokümantasyonu yeni döndürme ve yansıtma fonksiyonlarını kullanarak tamamlamasıdır. Makrolar anahtar kullanıcılar ve yöneticiler için mükemmel bir altyapı sunuyor.

İmalatçılar için ilginç bir çözüm 
Makro toplama, hidrolik endüstrisindeki sıvı gücü parçası imalatçıları için ideal bir çıkış noktasıdır. İmalatçılar parça verilerinin görülebilmesi için Eplan Data Portalı’nı da kullanabilirler. Kusursuz çoğaltıcı. Eplan Fluid’de bulunan nötr makrolar farklı imalatçılar için kullanılabilirken, Eplan Data Portal’ında bulunan parça veriler belirli bir imalatçıyla ilgilidir ve teknik veri 1/2 sayfaları, bileşen fotoğrafları ve 2 ve 3 boyutlu veriler gibi ilave dokümanlarla birleştirildiğinde sağlam bir mühendislik üssü sağlar.

Akıllı makrolar
Güç ünitelerindeki filtre ve pompa/motor kombinasyonlarının çok çeşitli olması genellikle yalnızca küçük ayrıntılarla farklılık gösteren dokümantasyon ortaya çıkarır. Varyant teknolojisi ve proje seçenekleri gibi E plan teknolojileri, sıvı planında anında değiştirilebilecek aklı makrolar oluşturmanın temelidir. Modüler bir sistem kolektif alt plakaların farklı varyantlarının oluşturulmasını kolaylaştırır. Bu sistem parçaların bir araya getirilmesi için en kolay yolu sunuyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s