KESME SIVISI KULLANIMINI OPTİMİZE EDEN YENİ İLERİ NOZÜL TEKNOLOJİSİ


Sandvik Coromant; tüm işleme uy-gulamalarında çelik, paslanmaz çelik ve HRSA malzemeler için alışılmış kesici uç geometrileri ve ileri nozül teknolojisi sayesinde kesme sıvısı teknolojisi çözümlerinde liderlik eder. Ve 1 Mart’ta, işleme prosesinde kesme sıvısı uygulamalarına genişleyen bir aralıkta daha fazla seçenek ilaveleri göreceksiniz. 

     İşleme sırasında kesme sıvısının hassas olarak hedeflenmesi talaş tahliyesinde maksimum etki sağlar. Bununla beraber hassasiyet ve basınç kesme sıvısı temininde eşit öneme sahip iki kavramdır. Yüksek hassasiyetle kesme sıvısı temini düşük basınçlar gerektirir. Basıncı yükselterek, daha talepkar uygulamalar mükemmel sonuçlarla işlenebilir.

Yeni kesici uç geometrileri aralığı ve amaca uyarlanmış takım tutucular, kesme bölgesinin tam merkezine hassas kesme sıvısı jet akışını garanti eden sabit nozüllerle karakterize edilir.

İleri nozül teknolojisi

Pompadan takıma kesme sıvısı akışı nozüller vasıtasıyla tam olarak kesme bölgesine yönlendirilmiştir. Bu, kesme bölgesindeki sıcaklığı etkin bir şekilde uzaklaştıran ve talaşı şekillendiren bir kesme sıvısı kaması üretir. Daha iyi talaş kontrolü ve daha uzun takım ömrü; plansız tezgah durmalarını engellemeye ve güvenliğe katkı sağlayan faydalardan sadece ikisidir.

Kullandığınız basınca bağlı olarak, işlenmesi zor malzemelerde ve aldatıcı uygulamalarda bile yüksek verimlilik elde edilebilir.

7–10 bar (100–150 psi) Düşük basınç

     Düşük basınç kullanıldığında yüksek hassasiyetli nozüllere sahip yeni Sandvik Coromant CoroTurn HP tutucular; alışılmış takım tutucuların üzerinde performans sergileyerek, çelikte ve diğer pek çok yaygın malzemede daha iyi proses güvenliği ve daha iyi talaş kontrolü sağlayan taşkın (kesme bölgesini örten) kesme sıvısı kullanma eğilimine de sahip olabilir. Bir hayli yüksek kesme değerlerinin uygulanabilmesi de diğer bir olumlu etkidir.

70–80 bar (1000–1200 psi) 

Dupleks paslanmaz çelik ve HRSA malzemeler gibi talepkar malzemeler için daha yüksek kesme sıvısı basınçları gereklidir. Eşsiz CoroTurn HP nozül teknolojisinin yeni – SMC, -MMC, – PMC kesici uç geometrileriyle kombinasyonu etkileyici bir verimlilik sağlar.

Takım tutucular

     Sandvik Coromant ileri soğutma teknolojisi; Coromant Capto®, SLve QS tutucu sistemlerine sahip çabuk değiştirme kullanan müşteriler için şimdiye kadarki en esaslı çözümdür. 

Şimdi, aynı değerli teknoloji, küçük tezgahlarda bile bu yüksek verimli kesme sıvısı çözümünü kullanmak için, ıslak işleme yapılan her bir çalışmada bu yüksek verimliliği sağlamak maksadıyla, genel saplı takımlarla da uygulanabilir.

150–200 bar (2200–2900 psi) 

Sadece birkaç tezgah bu basınçlar için çözüm sunar, ancak Sandvik Coromant, 275 bar (3900 psi)’a kadar kesme sıvısı basınçlarına izin veren standart takım tutucular ve kesici uçlar sunar. Coromant Capto bağlama üniteleri, 200 bar (2900 psi) kesme sıvısı basıncı kapasitesine sahip yüksek kesme sıvısı basıncı için, kurulum ve üretim zamanlarını azaltmak suretiyle optimize edilmiş tezgah kullanımı temin eden eşsiz bir performans sağlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s