GÜÇ VE PERFORMANSI DOĞRU HİZMETLE SUNAN, ROCKWELL AUTOMATİON ORTA ARALIK DENETLEYİCİLERİ

Ürünlerin sağlamlığı ve kompakt yapısı sayesinde daha uzun ömürlü çalışabilen sistemler kurabilirsiniz. Üretimi durdurmadan sökülüp takılabilir cihazlar sayesinde, I/O bağlantılarınızı daha hızlı yapabilirsiniz. L3 kontrolörler güçlü, ölçeklendirilebilir ve maliyet açısından rekabetçi bir hareket çözümü de sunuyor. Allen-Bradley Kinetix ailesi ile birlikte kullanıldığında, 16 eksene kadar interpole edilmiş entegre CIP Motion destekleyebiliyor. 

CompactLogix 5370 L3 kontrolörler, integrated Architecture sisteminin parçası olarak tüm Logix ailesi kontrolörleri ile aynı programlama yazılımı, ağ protokolü, fonksiyon blokları ve database’i kullanmakta ve tüm çoklu görevler ve kontrolörler için ortak bir geliştirme ortamı sağlıyor.

L3 serisi altı modelden oluşuyor. (L30ER, L30ERM, L30ER-NSE, L33ER, L33ERM ve L36ERM). Tüm versiyonlarda mevcut 1769 I/O tipleri kullanabilir ve modele bağlı olarak, 30’a kadar genişletme modülü ve 480 genişletme I/O eklenebiliyor.

Kontolörün dahili belleği 1, 2 ya da 3MB ve tümü, ilave robot denetleyici ve yazılım ihtiyacını ortadan kaldıran Kinematics’i destekliyor. Diğer etkileyici özellikler ve faydalar şunları içeriyor: Lityum batarya ihtiyacını ortadan kaldıran dahili sistem; veri bütünlüğünü geliştirecek sökülebilir bir 1GB güvenli dijital (SD) kart (Proje, PDF ve program yedeklerininzi bunun içerisinde saklayabilirsiniz) ve Modbus TCP ile yazıcılar, barkod okuyucular ve sunucular gibi cihazlar için destek sağlayan açık yuva yeteneği.

Enerji depolamayan (NSE) versiyonuysa, tehlikeli ortamlar için ek özellikler sunuyor. Bu özellikler kontrolörlerin tehlikeleri alanlara ve alanlardan güvenli nakline olanak tanınıyor. Çünkü güç kesildiğinde, her bileşende 200uJ’den düşük enerji depolanmakta ve gazlı ortamda bir patlamaya neden olma potansiyeli asgari düzeye indiriliyor.

Yeni CompactLogix 5370 PAC serisi, kullanıcılara ihtiyaç duydukları performansı sistemlerinin talebiyle eşleştirebilme becerisi sağlıyor. Tamamen ölçeklendirilebilir (arttırılabilir) olan seri sayesinde, kullanıcılar daha basit yüklemeler için programları L1 ve L2 versiyonlarına düşürebilir ya da daha karmaşık uygulamalar için Allen-Bradley ControlLogix alanına yükseltebilir. Tek ortak ağ ve geliştirme ortamı sayesinde, gereken mühendislik çalışması büyük ölçüde azaltılmaktadır; böylece, para ve zaman geçiş görevlerine ayrılabilir.

Rockwell Automation’ın yeni orta seviye PAC (Programmable Automation Controller) ailesinin en üstünü olan L3 serisi, daha iyi performans ve aynı serideki L1, L2 ünitelerininkinden daha yüksek değerleri gerektiren uygulamalar için geliştirildi.. L3 seviyesi ürünler, küçük ve basit uygulamalardan çok yüksek performans gerektiren, dizin tabloları, matrisler, motion, kinematik, polinomial denklemler, yüksek hızlı paketleme, açma, sarma, cam eğrileri gibi ileri düzey uygulamalar içinde idealdir. Ayrıca, madencilik endüstrisi, petrokimya ile patlamaya hazır ortamlardaki diğer endüstrilerin ihtiyaçlarına uygun tasarlanmış versiyonlarıylada esnek çözümler sunmaktadır. Bazen kullanılan kontrolörlerin üst seviye sistemlerle de haberleşmeleri gerekmektedir. L3, bu anlamda, etkileyici ve kullanışlı ağ işlevleri sunuyor. Dahili iki Ethernet portu ve bir Ethernet switch bulunan kontrolörler sistemlerin birbirine entegrasyonunu son derece basitleştirirken, sistem maliyetini düşüren Device Level Ring (DLR) topolojilerini destekliyor.İki port olması DLR gibi bir ring yapısında kablolardan kaynaklanan haberleşme problemlerinin önüne geçebilir ya da diğer protokol kullanımlarında ikincil port ile sisteme bir switch üzerinden bağlanır gibi dahil olabilirsiniz. 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s