MODÜLER VETAKIM SİSTEMİ TAHRİKLİ KESİCİ UÇ DEĞİŞİKLİĞİ ARTIK 20 SANİYE


Makinaya uygun tahrikli takımları seçerken, taret tipine ve buna bağlı olarak taretteki bağlantı kısmına dikkat edilmelidir. Çünkü taretler ve taretlerin bağlantı sistemleri, makina üreticilerinin sunduğu çeşitlilikten veya müşterilerin taleplerinden dolayı çok farklılık göstermektedir. Örneğin aynı model makine, üreticisi tarafından hem VDI hem de BMT olarak sunulabilir. Bunun yanında tarette farklı sayılarda pozisyon bulunabilir. Bu yüzden torna tezgahı kullanan firmaların makinelerini iyi tanımaları ve bilinçli olmaları gerekmektedir. EWS firmasının bu konuda sunduğu çok güzel bir hizmet var. EWS online kataloğun sağladığı bir diğer fayda da tahrikli takımların teknik resimlerinin 2 ve 3 boyutlu olarak ayrıntılarıyla bulunabiliyor olması. En güzel yanı ise Türkçe dil seçeneğini sunuyor olmasıdır. C eksenli torna tezgâhlarında kullanılan tahrikli takımlar delik delme ve frezelemenin yanında birçok operasyonu mümkün kılmaktadır. Dünyada bu konuda kalitesini yenilikçi ürünlerle birleştiren çok az firma bulunmaktadır. Alman EWS firması da bu firmalardan biridir. Gündoğdu Endüstri, EWS’in Türkiye Temsilcisi olarak her türlü taret tipine, bağlantı sistemine uygun geniş ürün yelpazesini ülke sanayisine sunmaktadır.

EWS firması, ürünlerinin kalitesi ve avantajları ile her zaman öne çıkan bir firma olmuştur. Buna en büyük örnek EWS Varia gösterilebilir. EWS Varia, EWS’in sunduğu modüler (hızlı sök-tak) tahrikli takım sistemidir.

Bu sistemde tahrikli takım, tezgah üzerinde tarete sabitlendikten sonra kesici uç değişikliğinin 20 saniye gibi çok kısa bir sürede gerçekleştirilmesini sağlar. Bu da üreticilere müthiş bir zaman tasarrufu sağlar. Örneğin makine operatörü küçük bir çap kesici ile çalıştıktan sonra büyük çap ile çalışmak istediğinde yapacağı işlem sadece bir civatayı bir tur döndürerek EWS Varia başlığı tahrikli takım üzerinden değiştirmek olacaktır.

EWS Varia Modüler Sistemi, VDI ve BMT bağlantı tipleri için mevcut olduğu gibi, tahrikli ve aynı zamanda statik takım versiyonları da bulunmaktadır. Genelde tahrikli takımlar pens başlığı çıkışlıdır. EWS Varia aynı zamanda bu sade hali, çok çeşitli hale çeviren bir sistemdir. Çünkü; EWS Varia başlık pens başlığının yanında, veldon tutucu, alın kamalı malafa, mors adaptörü gibi çeşitli formlarda da bulunmaktadır. Artık pens başlığı ile gerçekleştiremediğiniz operasyonlarınız için özel bir tahrikli takım yerine sadece bir EWS Varia başlık ile probleminize çözüm getirebilirsiniz. Varia’nın sağladığı bu esneklik ve çeşitlilikle maliyetlerinizi düşürebilir ve verimliliğinizi artırabilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s