AR-GE EKİBİYLE BAŞARILI OLAN NEXANS

Başarının şifresi AR-GE

Kablo sektöründe dünya çapında uzman olan Nexans, 2012 yılında Kurumsal Araştırma Tesisi merkezi Lyon’nun 10. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Bu on yıl içinde üç büyük AR-GE merkezini de kurumuna kazandırarak dünyanın en yenilikçi kablo mühendisliği organizasyonu konumuna ulaşan Nexans, birbirleriyle işbirliği içinde bulunan 4 AR-GE merkezinin pilot ünitelerinde ürün prototiplerini geliştiriyor, üretimini gerçekleştiriyor ve bu üstün nitelikli teknolojik ürünleri dünya pazarlarına sürüyor. Kablo endüstrisinde sektörün ve inovasyonun lideri Nexans, 10 yıl önce temellerini attığı Lyon AR-GE Merkezi’nin ardından kurduğu Almanya Nuremberg, Fransa Lens ve Güney Kore Jincheon AR-GE Merkezleri’yle kablo endüstrisinin en büyük yeniliklerine imza atıyor.Nexans’ın dört büyük AR-GE merkezinde faaliyet gösteren 600’ü aşkın bilim adamı, mühendis ve teknisyen, her yıl 100’ün üstünde yeni ürün geliştiriyor, ortalama olarak her hafta iki yeni ürüne imza atarak dünya piyasalarına sürüyor. Günümüz dinamik endüstriyel pazarlarında farklı sektörlerin değişken taleplerine yönelik ürün tasarlamak için kurulan Nexans’ın Lyon merkezli ana AR-GE tesislerinde yüksek performanslı malzemeler, çığır açan teknolojiler ve yeni üretim yöntemleri geliştiriliyor. Üst düzey niteliklere sahip 50 bilim adamından oluşan Lyon AR-GE Merkezi’nde bugünün ve geleceğin müşteri talepleri üzerinde araştırmalar yürütülüyor.

Nasıl yapıyor?

Nexans’ın Lyon AR-GE Merkezi, ürün geliştirmenin hızlandırılması ve piyasalara sürme süresinin kısaltılması amacıyla kablo prototiplerinin üretim ve test süreçlerine yönelik en ileri teknolojik donanıma sahip bulunuyor. AR-GE ekibi, geliştirdikleri güçlü bilgisayar simülasyon cihazları sayesinde Nexans’ın yeni kablo ürün tasarımlarını etkin bir şekilde gerçekleştirebiliyor, özel test merkezinde ürün performanslarını gerçek koşullar altında inceleyebiliyor.

Kablo endüstrisinde Nexans AR-GE Merkezleri ile yüksek performanslı ürün ve hizmetleriyle fark yarattıklarını belirten Nexans Kurumsal, Teknik Başkan Yardımcısı Jean Maxime Saugrain, dört büyük Nexans AR-GE Merkezi’nin bu başarıyı gerçekleştiren temel varlıkları olduğunun altını çiziyor.

Lyon’un başarıları saymakla bitmiyor

Nexans’ın sayısız buluşa imza atarak, günün ve geleceğin inovatif ürünleri sektörlerin hizmetine sunan Lyon AR-GE Merkezi, bir anlamda inovasyon fabrikası gibi faaliyet gösteriyor. Merkezde başta yenilenebilir enerji kaynakları, enerji santralleri ve ulaşım alanlarında olmak üzere endüstriyel uygulama amaçlı kablo sistemlerinde yaygın olarak kullanılan Yüksek Performans Çapraz Bağlı Malzemeler geliştiriliyor. Bununla birlikte, CO2 salınımını en aza indiren verimli enerji tasarımlarıyla çevre dostu hammaddelere ve malzeme kullanımının azaltılmasına yönelik sürdürülebilir çözümler de Lyon AR-GE Merkezi’nin çalışmaları arasında bulunuyor.

Olağandışı çevresel koşullara yönelik Lyon AR-GE Merkezi’nin demiryolu taşıtları uygulamaları için Yüksek Sıcaklık Silikonu, petrol ve gaz sektörü için Çamura Dayanıklı Kauçuk, gemi, petrol ve gaz uygulamalarına kadar geniş bir yelpazede kullanılan ve -50○C’ye kadar esnekliğini koruyan ICEFLEX® Düşük Sıcaklık Kabloları gibi çözümleri de bulunuyor.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s