VİNÇ SEKTÖRÜNE EĞİTİM SEMİNERLERİ

Mozlar Çelik Halat Kaldırma Çektirme Ekipmanları San. Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Ramazan Moz dergimize firmaları hakkında açıklamalarda bulunurken Vinç Sektörü’ne verdikleri hizmetleri de anlattı. Ramazan Moz: ‘’Mozlar Çelik Halat olarak Vinç Sektörü’nün çelik halat ve saplı kanca tedariğini yapmanın yanında daha bilinçli kullanım adına Çelik Halat Eğitim Seminerleri veriyoruz.’’Türk sanayisine hizmet ediyor‘’Temelleri 1999 yılında atılan şirketimiz Konya’da bu sektörde 33 yıllık deneyimi ve tecrübesiyle Galip Moz tarafından eski adıyla Mozlar Çelik Halat olarak kurulmuştur’’ diyerek sözlerine başlayan Ramazan Moz, 2007 yılında firmalarının yeni kurumsal kimliği Mozlar Çelik Halat Kaldırma Çektirme Ekipmanları San. Tic. Ltd. Şti. adını aldığını ve Türk sanayisine hizmet vermeye devam ettiğini söyledi.

Geniş ürün çeşidi 
Genel olarak kaldırma sektörüyle alakalı ekipmanların satışlarını yaptıklarını anlatan Genel Müdür Ramazan Moz, ‘’Üretim anlamında da çelik halat pres sapan yapmaktayız. Genel ürün yelpazemizde; çelik halat, zincir, kanca, mapa ceraskal, transpalet, polyester sapan ve çelik halat ekipmanları gibi ürünler bulunmaktadır. Firmamız “Önce Güvenlik” düsturuyla müşterilerimizi bilinçlendirerek satış yapmaktadır. Dünya’nın önde gelen markalarını bünyemizde bulundurarak farklı ürün yelpazesiyle Sektörümüze yeni soluklar katmaya çalışıyoruz’’ dedi.
Türkiye’nin gelişmişliğine katkı sağlayarak daha iyi yelere gelmeye çalıştıklarını belirten Ramazan Moz, kısa vadeli hedeflerinin ihracat yapmak olduğunu, uzun vadede ise kalite ve son yenilikler odaklı ithalat yapmayı düşündüklerini kaydetti.Sektörün tek eksiği rekabetten kaynaklı kalite düşüklüğü.

Daha sonra Hidrolik ve Vinç Sektörü’ne dair değerlendirmelerine geçen Mozlar Çelik Halat Kaldırma Çektirme Ekipmanları Genel Müdürü Moz, ‘’Konya Türkiye’de sektörün devi konumundadır. Konya gerek araç üstü ve gerekse köprülü vinçlerde günden güne üretim kapasitesini artırarak Türk Sanayisine çok büyük katkılar sağlamaktadır. Yani bu alanda dışa bağımlılığımızı minimize edilmiştir. Dışardan gördüğüm kadarıyla sektörün tek eksiği rekabetten kaynaklanan kalite düşüklüğüdür. Bu eksikliğinde zamanla çözüleceğine inanmaktayım’’ diye konuştu.
Çelik halat eğitimi
Mozlar Çelik Halat olarak Vinç Sektörü’nün çelik halat ve saplı kanca tedariğini yapmanın yanında daha bilinçli kullanım adına Çelik Halat Eğitim Seminerleri verdiklerini önemle vurgulayan Mozlar Çelik Halat Kaldırma Çektirme Ekipmanları Genel Müdürü Ramazan Moz, ‘’Firmamızın “Önce Güvenlik” düsturu doğrultusunda İstanbul’dan gelen alanında uzman mühendislerle Konya’nın önde gelen firmalarına bu seminerleri vermeye devam etmekteyiz’’ diyerek sözlerini noktaladı.

Ortak akıl birliği
Hidrolik Vinç Sektörü’nün zor bir sektör olduğunu, çok sayıda tedarikçiden edinilenlerin birleştirilerek tek müşteriye aktarım yapıldığını anlatan Ramazan Moz, ‘’Bu alandaki en büyük beklentimiz Konya’mızın değerli vinç üreticilerin ORTAK AKIL BİRLİĞİ yaparak daha iyisini yapma adına birlikte hareket etmeleridir. Böyle bir çalışma hem sektörün kalitesini artıracak, hem sanayici hem de ülkemiz kazanacaktır. Konyalı Vinç işletmeleri ortak akıl birliği adına “Konvinçder’i” kurarak önemli bir adım attılar’’ dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s