ÜCRETSİZ YÜZEY FREZE İŞÇİLİĞİ

Mizan Çelik müşterilerine hangi ürünleri sunuyor?

Firmamızın ürün yelpazesinde her türlü takım çelikleri, (1,2080, 1,2379, 1,3343, 1,2344, 1,2738 vb.) Asil Çelik mamulleri, Islah, imalat ve semente çelikleri, soğuk ve sıcak çekilmiş zengin lama çeşitleri, 1 mm kalınlıktan başlayan 1000 X 2000 ebatlarında sac plakalar… Kısacası ürün yelpazemiz oldukça geniş diyebiliriz. Müşterilerine hem mamul hem de yarı mamul noktasında hizmet veren firmamız; sektördeki tüm gelişmeleri takip ederek müşterilerine en kaliteli ürünleri sunmaya özen gösteriyor.

Mizan Çelik 2000 yılında DES Sanayi Sitesi’nde kurulmuş bir firma. Ana konusu ve hedefi takım çeliklerinin, ithalatı ve yut içi toptan ve perakende satışı olan firma, kurulduğu tarihten bu yana temel ilkesi olan koşulsuz müşteri memnuniyeti ve satış sonrası teknik hizmet ile çalışmalarına devam ediyor. Mizan Çelik Genel Müdürü Ertuğrul Bektik’i ofisinde ziyaret ettik. Yapmış olduğumuz söyleşiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Mizan Çelik diğer firmalara nazaran hangi alanda farklılıklar yaratıyor? 

Ekonomik krizin imalat sektörüne yansımasıyla birçok firma önemli sıkıntılar yaşamaya başladı. Mizan Çelik olarak çözüm ortaklarımıza hem destek olmak, hem de iş akışlarında kolaylık sağlamak amacıyla, çelik satışına ilave olarak freze ve taşlama atölyemizi faaliyete geçirdik. Satışını yapmış olduğumuz takım çeliklerini ve imalat çeliklerini, alanında uzman personelimizle frezelenmiş ve taşlanmış olarak müşterilerimize sunuyoruz. Üstelik Yüzey Freze İşçiliğinden ücret talep etmiyoruz. Bu sayede müşterilerimiz farklı firmalarla uğraşmak zorunda kalmıyor ve ürünlerini planladıkları zamandan daha önce temin edebiliyorlar. Firmamızın Ürün Müdürü ve aynı zamanda Metalürji Mühendisi olan M. Ferhat Kipmen, sipariş alındıktan sonra tüm süreci kontrolü altında tutuyor, müşteri taleplerini hızlı bir şekilde değerlendirmeye alıyor. Satış sonrasında da yine müşterilerimizle görüşerek onların beklentilerini maksimum ölçüde karşılamaya çalışıyor. Yapılan bu özverili çalışmalar sayesinde müşterilerimizin isteklerini aksatmadan yerine getirebiliyoruz.

Sektöre ve müşterilerinize bizim aracılığımızla vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Müşterilerimizin malzeme seçimi konusunda seçici olmalarını, aldıkları ürünün kalitesine dikkat etmelerini istiyorum. Sektörümüzün en büyük sorunu haksız rekabet… Bu rekabet malzemenin kalitesi noktasında yaşanıyor. Niteliksiz ürünler ülkeye sokuluyor ve kalitesi belli ürünlerin satışını yapan firmalar zor durumda kalıyor. Bu konuda yetkili mercilerin denetim yapması, alım yapan firmaların ürün kalitesine dikkat etmeleriyle birlikte haksız rekabetin ortadan kalkacağına inanıyorum.

Piyasalar hakkında neler düşünüyorsunuz?

2008 yılı Ekim ayı itibariyle piyasalarda durgunluk yaşanmaya başladı. O tarihe kadar çelik sektörü başta olmak üzere birçok sektör yükselişteydi. Krizin ortaya çıkması birçok sektörü etkiledi, bizim sektörümüzde bundan nasibini aldı. 2009 yılının ilk aylarına kadar durgunluk devam etti. Bahar aylarında başlayan hareketlilik yaza doğru biraz daha arttı ve en azından çark yavaş da olsa dönmeye başladı. Piyasalardan eskinin dinamizmini beklemek tabi ki yanlış olur. İnsanlar şimdilik bu gidişata razı gibi gözüküyor. En azından bizim sektörümüzde durum bu…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s