METRANS MAKİNA – WİLDEN PUMP SERAMİK UYGULAMALARI

Wilden Pump Başkan Yardımcısı Martino Valela, Bölge Satış Direktörü Philippe Wouters ve Bölge Satış Müdürü Abdel Balkhir’in konuşmacı olarak katıldığı seminere, seramik sektörünün duayenlerinden, Türkiye Seramik Federasyonu Başkan Yardımcısı Ahmet Yamaner de onur konuşmacısı olarak katıldı. Hava tahrikli çift diyaframlı pompa üretimi konusunda dünya liderlerinden Wilden Pump International ABD ile Türkiye distribütörü ve satış sonrası hizmet sağlayıcısı Metrans Makina firmaları, 26 Haziran 2008 günü Güral Sapanca Wellness Park’ta sektörün önde gelen firmalarına yönelik “Seramik Sektöründe Pompa Uygulamaları” konulu bir seminer düzenledi.

Ahmet Yamaner, Türkiye’deki seramik sektörünü değerlendirdi ve ihracat rakamlarının 400 milyon USD’ye yaklaştığını ifade etti. Kaplama ürünlerinin üretiminde dünya beşincisi ve ihracatında dünya altıncısı olan Türkiye’nin, seramik sektöründeki her türlü sıkıntılara rağmen gelişmeye devam edeceğini ve bu nedenle yeni yatırımlara ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Yamaner ayrıca, seramik sektörünün katma değerinin yüksek olmasından dolayı ülke ekonomisine katkısının büyük olduğunu vurguladı.

Seminerin kapanış konuşmasını, Metrans Makina Genel Müdürü Vedat Kirişçi yaptı. Kirişçi konuşmasında, 1991 yılından beri Türkiye’de kimya, gıda, hijyen, akaryakıt ve madencilik sektörü başta olmak üzere her türlü akışkan transferi uygulamalarına katma değer sağladıklarını belirtti. Wilden Pump firmasının tek yetkili distribütörü olarak, seramik sektörünün son yıllarda özellikle ihracata dönük gelişimine paralel, yenilikçi pompa teknolojilerini bu sektörde hizmete sunduklarını ifade etti. Seminerde seramik endüstrisinde sıkça kullanılan ekipmanlardan hava tahrikli çift diyaframlı pompalar, santrifüj pompalar ve mikserler ile ilgili bilgi verildi. Bu ekipmanların uygulama alanları, diğer pompa türleriyle kıyaslama ve pompa işletim maliyetleri karşılaştırma konularının detaylıca anlatıldığı seminerde, seramik uygulamalarında yeni teknolojiler ve ar-ge konularına da yer verildi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s