ES METAL

Engin Fırat, yaklaşık 14 yıldır paslanmaz çelik sektöründe faaliyet gösteriyor. Uzun yıllar farklı bir firma çatısı altında faaliyet gösterdikten sonra Es Metal İth. İhr. San ve Tic. Ltd. Şti’ni kuran Fırat; fiyattan önce kalite avantajını göz önünde bulundurduğumuz için buralara geldik” diyor. Fransa, Finlandiya ve Almanya’dan paslanmaz çelik sac ithalatı yapan firma, başta Türki Cumhuriyetler olmak üzere komşu ülkelere paslanmaz çelik ihracatı da yapıyor. Sacın dışında profil, çubuk, lama, ve fittings ithalatı da yapan Es Metal, birinci sınıf sertifikalı ürünlerle müşterilerine hizmet veriyor. Son iki yılında hedeflerine ulaşan Es Metal, 2008 yılında da hedeflerine ulaşmayı hedefliyor. Amerika’da yaşanan Mortgage krizi, 2007 yılının ikinci yarısında yapılan genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri, içinde bulunduğumuz siyasi süreç ve borsadaki dalgalanma nedeniyle piyasalarda nakit sıkıntısının yaşandığını belirten Engin Fırat; sermaye yapısı güçlü olan firmaların bu krizleri rahatlıkla atlatabileceğini dile getiriyor.

“Niteliksiz malzemelere dikkat edilmeli”

Piyasadaki niteliksiz ürünlerin yaygınlığına da dikkat çeken Fırat; bu konuda sektörün temsilcileri olan Pasder ve Pasiad gibi dernekleri göreve çağırıyor. Ucuz ve kalitesiz ürünlerin yurda sokulmasıyla fiyat açısından rekabetin mümkün olmadığını belirten Engin Fırat, kendilerinin malzeme kalitesinden ödün vermeyeceklerini belirtiyor:

“Kullanıcılar, satın aldıkları ürünlerin kalitesini sorgulamalı, gerekli sertifikalara sahip ürünleri tercih etmeliler. Aksi takdirde kısa bir süre sonra mağdur olacaklardır ve iş kaybı yaşayacaklardır. Bunun için fiyattan önce kaliteye önem vermeliler” diyor.

“Fuarlar önem taşıyor”

Daralan pazarı açmak, yeni müşterilerle tanışmak ve sektör mensuplarıyla kaynaşmak açısından verimli bir organizasyon olacaktır. Fuarın düzenlenmesinde etkin rol oynayan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum”. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan fuar hakkında ise şunları düşünüyor: “Pazarlamanın en önemli etkenlerinden biri olan fuarların ülkemizde, özellikle de bizim sektörümüzde düzenleniyor olması gerçekten mutluluk verici.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s