SİLAH İHTİSAS OSB

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Ekrem Gök, Türkiye’nin ilk Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (Osb) Kırıkkale’de kurulacak olmasının kent için tarihi bir fırsat olduğunu söyledi.

Gök, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Arpalık Çukur mevkisinde Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumuna (Mkek) ait 500 dönüm arazinin, Bakanlar Kurulu kararıyla Silah İhtisas Osb için tahsis edildiğini, ÇED raporlarının alınarak alanda zemin etütlerinin yapıldığını belirtti.

Silah İhtisas Osb’de 3’er dönümlük 100 parselin bulunduğunu ifade eden Gök, ilk etapta 80 sanayicinin bu organize sanayi bölgesine yatırım yapmasının hedeflendiğini kaydederek, “Türkiye’de ilk defa Kırıkkale’de kurulan Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin avantajlarını kent adına kullanacağız. Kentimizde yetişmiş kalifiye eleman sıkıntımız yok. Müteşebbis heyeti kuruldu. Geçici Organize Sanayi Müdürü atandı. Şu anda çok az bir eksiği kaldı. Çok kısa bir dönem içerisinde kentte ilk temeller atılacak” diye konuştu.

Teşvik sistemi kapsamında Kırıkkale’nin 4. bölgede olduğunu belirten Gök, şunları kaydetti:

Sanayi bölgesinde 80 tesisin kurulacağını öngören Gök, istihdamın önemine dikkati çekerek, “İlk tesisin temellerini Kırıkkale Sanayi ve Ticaret Odası üyeleriyle atacağız ve Kırıkkale’ye öncülük edeceğiz. Kırıkkale, Mkek ile büyüyen ve gelişen bir Cumhuriyet kenti. Kırıkkale’nin adının her zaman olduğu gibi bundan sonra da silahla anılacağını inanıyoruz” dedi. 

“Organize Sanayi Bölgesi kurulduğu zaman 5’inci bölge teşviklerinden istifade etmemizi Kırıkkale için tarihi bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Kurulacak bölgede 100 parsel var. En az 80 sanayicinin burada yerini alacağına inanıyoruz.Kırıkkale’de kurulu Mkek, bin 300 parça dışarıdan ürün tedarik ediliyor. 13 Eylül’de Kırıkkaleli sanayiciler ve üyeleri için Mkek içerisinde açılacak olan ürün sergisini gezdirip, oralardan teknik bilgiler elde edeceğiz. Tabii ki bizim isteğimiz kurulacak organize sanayi bölgesinde Kırıkkaleli sanayiciler gelip yerini alsın.”

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s