MAKİNA TAKIM

İSTANBUL – Makina Takım Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu, şirketin çıkarılmış sermayesinin nakit karşılığının 22 milyon lira artırılarak 28 milyon liradan 50 milyon liraya çıkarılmasına karar verdi.

Açıklamada, yeni pay alma haklarına ve tasarruf sahiplerine ilişkin duyuruların günlük yayın yapan 2 gazetenin Türkiye baskısında ilan edilmesinin, bu kapsamda ihraç edilecek hisselerin kurul kaydına alınması talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulmasına ve gerekli işlemlerin ifası ile ilgili mercilere bildirimde bulunulması hususunda şirketimiz yönetiminin yetkili ve görevli kılınmasının da kararlaştırıldığı duyuruldu.

Makina Takım’ın Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında, sermaye artırımına ilişkin Yönetim Kurulu kararına yer verildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Şirket mali bünyesinin güçlendirilmesini teminen, şirketin 50 milyon (ellimilyon) TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, şirketin çıkarılmış sermayesinin nakit karşılığı 22 milyon (yirmiikimilyon) TL artırılarak 28 milyon TL’den (yirmisekizmilyon) 50 milyon TL’ye yüzde 78,57143 oranında artırılmasına,

Yeni pay alma haklarının nominal değer üzerinden kullandırılmasına, yeni pay alma hakkının kullanılmasında 1 Kr. nominal değerli bir payın satış fiyatının 1 Kr. olarak belirlenmesine, kalan payların nominal değerinden az olmamak kaydı ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda oluşacak fiyattan tasarruf sahiplerine satılmasına,

Yeni pay alma haklarının kullanım süresinin 15 gün olarak tespit edilmesine, yeni pay alma haklarının kullanılmasından sonra kalan payların 3 (üç) iş günü süreyle İMKB’de halka arzına karar verilmiştir.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s