MODERN SULAMAYA DESTEK

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, kırsal kalkınma yatırımları kapsamında üreticilere modern basınçlı bireysel sulama tesisleri ve makine ekipmanları için yüzde 50 hibe desteği verecek. Bu kapsamda gerçek kişiler için 100 bin liraya, tüzel kişiler için 200 bin liraya kadar hibe alınabilecek.

1 Haziran 2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan sulama makine ve ekipmanlarının alımının desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen tebliğle Bakanlık, modern basınçlı bireysel sulama tesisleri ve makine ekipmanlarının kullanımını yaygınlaştırmayı; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını, kalite ve miktar açısından suyun korunmasını, zor şartlarda çalışan üreticilerin işlerini kolaylaştırmayı ve üretim maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor.

Üreticiler tebliğde belirtilen 7 ayrı yatırım konusunda hibe alabilecek. Tarla içi damla sulama, tarla içi yağmurlama ve tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, lineer sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, center pivot sistem yağmurlama makinası alınması, tamburlu sistem yağmurlama makinası alınması ve güneş enerjili sulama sistemleri kurulmasını kapsayan yatırım konularında üretici Bakanlık tarafından desteklenecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s