SU YALITIMI

Binanın, uzun ömürlü ve dayanıklı olmasını sağlayan, depreme karşı dayanıklılığını da artıran su yalıtımının, binanın toplam maliyetinin yüzde 3 ile yaptırılabileceği bildirildi.

Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı (BİTÜDER) Burhan Karahan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, binaların uzun ömürlü, konforlu ve sağlıklı olması için doğru şekilde tasarlanarak inşa edilmesi ve yapıya zarar veren dış etkilere karşı korunması gerektiğini söyledi.

Yapıların, farklı faktörler nedeniyle suya maruz kaldıklarına işaret eden Karahan, “Bunları, yağmur ve kar suyu, toprağın nemi, toprak tarafından emilen yağış veya kullanma suları, banyo, tuvalet gibi alanlardaki su kullanımı, yapının inşa edildiği zemindeki yer altı suları, bina içinden gelen su buharının çatı cephe gibi dış yüzeylerde yoğuşması şeklinde sıralayabiliriz” dedi.

Karahan, yapılara zarar veren en önemli faktörlerden biri olan suyun zararlı etkilerini önlemek için ise su yalıtımı yaptırmak gerektiğine dikkati çekti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s