USUS MAKİNA

Usus Makina 2009 yılından itibaren Almanya Bruchsal ilçesinde bulunan, makina ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren HPK HYDRAULIKMASCHINEN firması ile ortak olarak, 2011 yılında USUS MAKİNA ve YEDEK PARÇA İTHALAT İHRACAT TİC. LTD. ŞTİ. ismi altında İstanbul’da kurulmuştur. Ayrıca USUS HYDRAULIKMASCHINEN und MASCHINENTEILE Export – Import GmbH adı altında Almanya’da şubesi bulunmaktadır. Usus Makina Dünyaca ünlü, İtalyan malı EFFER marka yüksek performanslı, uzaktan kumandalı, hidrolik teleskopik bomlu araç üstü ve liman vinçlerinin Türkiye, Türki Cumhuriyetler ve Arap Ülkeleri satış, servis ve yedek parça resmi temsilcisidir.

Usus Makina, aşağıda bulunan markalar ve ürün gruplarında uzman olarak faaliyet göstermektedir.

Pratissoli; Yüksek Basınçlı Su Pompaları Uraca; Yüksek Basınçlı Su Pompaları KroII; Kombine Kanal Temizleme Makinaları Schlingmann; Yangın Söndürme, İtfaiye araç üstü ekipmanları Effer; Araçüstü hidrolik teleskopik bomlu 3 ton/metreden 300 ton/ metreye kadar vinç ekipmanları Sauer-Danfoss-Rexroth-Parker- JCB; Hidrolik Pompalar, Kumanda Valfleri, Hidrolik Güç Üniteleri, Pnömatik Valfler 2011 tarihinden itibaren dünyaca ünlü, İtalyan malı EFFER marka yüksek performanslı, uzaktan kumandalı, hidrolik teleskopik bomlu, araç üstü ve liman vinçlerinin Türkiye, Türkî Cumhuriyetler ve Arap Ülkeleri satış, servis ve yedek parça resmi temsilcisi olarak Türkiye pazarında çok önemli bir işe imza atan Usus Makina, müşterilerinin yanında olmak ve onlara daha iyi hizmet verebilmek adına yeni projelerine hız kazandırdı. EFFER’in yanı sıra, KROLL, Schlingmann, WESTA, Pratissoli, MEC Grup, URACA gibi dünya markalarıyla çözüm ortaklığı bulunan Usus Makina, ürün yelpazesine dünyaca ünlü ve üstün performanslı yeni marka ve ürün gruplarını da ekledi. “Öncelikli hedefimiz vinç, inşaat ve gemi sektörlerindeki firmalara yardımcı olmak, mobil vinçlerle ilgili çözüm sunmaktır. İtalyan menşeli olan Effer, MEC Grup, PM, Ferrari, FASSI gruplarının mobil paket vinçlerinin ithalat ve ihracatını Almanya’daki şirketimiz yaparken, İstanbul’daki şirketimizde de sadece paket vinç değil müşteriye daha iyi ve daha hızlı bir hizmet verebilmek için, 3 Ton/Metre den 300 Ton/Metre ye kadar anahtar teslimi, kamyonlu, sıfır sac kasalı, vinci monteli ve araç proje tasdiki yapılmış, ruhsata işlenmiş olarak acenteden nasıl bir araç alınıyorsa o şekilde ürün satışına başlandı. Şu an müşterilerimizin tamamı bu hizmetimizden oldukça memnun”

Bu hizmetlerimizle müşteri firmalarımız zaman konusunda oldukça önemli avantajlara sahip oldular. İhale kazanmış firmalar makinesini götürüp hemen işine başlayamamakta. Biz buna çözüm olma noktasında,Usus Makina olarak kendi gücü ve finansıyla kamyonları satın alıp bunların üzerine 3 ton/mt’den 300 ton/mt’ye kadar mobil vinçlerin montajına, sac kasa imalatına ve komple anahtar teslimi kamyonlu vinç satışına başlamış bulunuyoruz. Bu ürünlerimizde bom sayıları müşteri taleplerine göre değişken olmakla birlikte biz bu hizmetlerimizi müşterilerimize daha iyi sunabilmek adına, firma bünyemizdeki atölyemizde müşteri talep ettiği taktirde mevcut vincin üstündeki teleskopik bomların haricinde artı olarak cip ve mekanik bom imalatlarına da başlamış bulunuyoruz. Madencilik, inşaat, vinç, kiralama gibi sektörlerin, bu son hizmetlerimizin kapsama alanı içinde bulunur.

Usus Makina olarak kiralama sektörüne de girmiş bulunmaktayız. Müşterilerimiz bizden kiralama şeklinde mobil vinç talebinde bulundukları taktirde operatörüyle beraber her tonajda mobil vinçlerimizi hizmetlerine sunuyoruz.

Ayrıca hizmetler sınıfımıza Italyan mali STERN Powerlift Cranes şirketi ile 20.09.2013 tarihinde ortaklık anlaşması yapmış bulunmaktayız. Şirketimiz ayriyeten bünyesine iki şirket daha eklemiş olup, USUS Vinc ith ihr Tic, ve ALO24VINC alım satım şirketlerini dâhil etmiştir. Amacımız Orta ve Büyük ölçekteki firmalara daha verimli, ekonomik satış ve kiralama hizmetleri vermektir.

Reklamlar

USUS MAKİNA” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s